english version
nowości
klub
karate
kobudo
mistrzowie
seminaria
publikacje
kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Puchar Swiata w karate im. Kuboty Otwarte Mistrzostwa Polski karate Gosoku-ryu Zimowa Akademia Karate Letnia Akademia Karate


W sobotę, 19 listopada Mistrzostwa Polski Karate Gosoku-ryu Dzieci i Młodzieży zostaną rozegrane w Grójcu na hali "Spartakus" przy ul. Sportowej. Impreza rozpocznie się o godz. 10.oo.
Organizatorami są: Grójecki Klub Karate "Seiken" oraz Klub Karate "Pilica" Nowe Miasto.


Treningi kobudo zaczynamy od 1 pazdziernika. Będą odbywać się w formie seminariów co dwa, trzy tygodnie.
W sobotę, 1 pazdziernika o 10.00 - seminarium kobudo: kata i kumite. Bronie: bo, tonfa, nunchaku (miękkie). Prowadzi shihan Tomasz Piotrkowicz 6 dan Gosoku-ryu. Bezpłatne uczestnictwo dla członków Warszawskiego Centrum Karate.
Zespół Szkół (Liceum Okulickiego) ul. Saska 78 (200 m od Ronda Waszyngtona)
Zaczynamy treningi od 14 września - w środę na Ursynowie o godz. 19.00. W czwartek, 15 września trening na Saskiej-Kępie odbędzie się wyjątkowo na boisku szkolnym (dresy, trampki) o godz. 19.00, na pozostałych obiektach na salach: na Mokotowie o 20.00, na Woli i w Pruszkowie o godz. 19.00. W tych godzinach odbywać się będą treningi we wrześniu. Od pazdziernika obowiązuje pełny rozkład zajęć. Osoby z Bielan proszone są o przejście do najbliższych sekcji: na Wolę lub na Saską - Kępę. Przypominamy o możliwości trenowania na kilku obiektach Warszawskiego Centrum Karate bez dodatkowych opłat.
Zapisy odbywają się w godzinach zajęć grup początkujących: 18.00 - 19.00, z wyjątkiem Mokotowa gdzie treningi początkujących odbywają się 19.00 - 20.00.12th IKA WORLD KARATE CHAMPIONSHIP


W dn. 15-17 lipca 2005 r. na Sardynii (Włochy) odbył się XII Puchar Swiata Karate im. T. Kuboty. Imprezę poprzedziły seminaria z mistrzem Takayuki Kubota 10 dan, któremu asystowali: kancho T. Terupe 8 dan z Australii, kancho G. Bortolin 7 dan z Włoch, shihan T. Bratakos 6 dan z USA, shihan T. Piotrkowicz 6 dan z Polski oraz shihan R. Kuratomi 5 dan z USA. Dla wymienionych asystentów był to wielki zaszczyt, ponieważ wybrał ich mistrz spośród wielu obecnych znakomitych trenerów i posiadaczy tytułów shihan z całego świata. Seminaria obejmowały kombinacje walki, kata Gosoku-ryu oraz bardzo ciekawe rzuty i podcięcia kubo-jitsu poprzedzone padami.
W pucharze świata reprezentacja polskiego Gosoku-ryu zdobyła dziesięć medali w konkurencjach indywidualnych oraz brązowy medal w prestiżowych walkach drużynowych (team kumite) seniorów. Jest to duży sukces dla siedmiu zawodników z Polski, którzy współzawodniczyli z uczniami mistrza Kuboty z tak wielu krajów, od Indii po Alaskę. Szkoda, że zabrakło w naszym składzie dzieci - medali byłoby z pewnością jeszcze więcej.
W słabiej obsadzonych konkurencjach dla dorosłych początkujących i średniozaawansowanych uczniowie shihana Piotrkowicza pokazali klasę zdobywając:
Piotr Zielonka (dorośli początkujący) - złote medale w kata Gosoku-ryu i w kata innych stylów, brązowy w kumite,
Jacek Kesler (dorośli początkujący) - srebrne medale w kumite i kata innych stylów,
Jerzy Sacharuk (dorośli średniozaawansowani) - złoto w kata innych stylów, srebro w kata Gosoku-ryu, brąz w kumite.
O wiele trudniejszą przeprawę mieli nasi seniorzy z czarnymi pasami. Tutaj startowała śmietanka International Karate Association...
Indywidualnie Michał Piotrkowicz 1 dan wywalczył brąz w kumite waga lekka. Tylko nietrafnej decyzji sędziowskiej i zdolnościom aktorskim jednego z zawodników włoskich zawdzięcza brak możliwości walki o złoto (bardzo dyskusyjna dyskwalifikacja za dotknięcie głowy techniką mawashi-geri orzeczona przez sędziego z Armenii). Czwarte miejsce w wyjątkowo silnie obsadzonej konkurencji kata kobudo jest zapowiedzią przyszłych sukcesów młodego mistrza Polski w tej konkurencji.
Krzysztof Chałupka 2 dan zdobył złoty medal w kata Gosoku-ryu i niewiele mu brakowało aby znalezć się w finale kata innych stylów. Nasza drużyna, w składzie: Adam Gazda 3 dan, Maciej Mrozek 2 dan, Krzysztof Chałupka 2 dan wywalczyła brązowy medal, mimo wylosowania w eliminacjach silnej drużyny gospodarza - reprezentacji Sardynii. Kumite drużynowe wygrała Armenia przed Sardynią i Polską. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, a zdarzające się błędy sędziowskie wynikały raczej z braku wprawy w interpretacji nowych przepisów sportowych niż ze złej woli. Wysoka temperatura na słonecznej Sardynii powodowała w hali sportowej efekt sauny, w której zawodnicy musieli aktywnie spędzać wiele godzin każdego dnia. Czego się jednak nie robi dla karate!
Więcej zdjęć pod zakładką Puchar Swiata
W lipcu i sierpniu wstrzymujemy treningi w Warszawskim Centrum Karate. Letnia Akademia Karate i Kobudo odbędzie się w dniach 23 lipca - 5 sierpnia.
TRENINGI WZNAWIAMY W POŁOWIE WRZESNIA!

Ukazała się pierwsza w Polsce książka Tomasza Piotrkowicza o posługiwaniu się mieczem samurajskim. Album wydany jest na kredowanym papierze, w twardej oprawie, szyty, formatu A4. Zobaczymy w nim największych mistrzów japońskich. Na 240 stronach zawierających tysiąc unikalnych zdjęć i kilkadziesiąt rysunków znajduje się materiał szkoleniowy przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktyków ken-jutsu - sztuki walki mieczem japońskim. W książce znajdują się m.in. dwa wyjątkowe rozdziały o sztuce tameshigiri - przecinania słomianych mat.

Książkę można zamówić za zaliczeniem pocztowym - płatne przy odbiorze w dziale Publikacje.
Promocyjna cena obowiązująca tylko do 6 lipca wynosi 60 zł plus koszty przesyłki 15 zł = cena 75 zł.Terminy egzaminów w czerwcu:

Na stopnie mistrzowskie dan:
środa 15.06 na Ursynowie od godz. 20.30 egzaminy na stopnie 1-3 dan,
Na stopnie kyu:
środa 8.06 na Ursynowie od godz. 18.00 egzaminy na stopnie wszystkie stopnie,
wtorek 14.06 na Saskiej-Kępie od godz. 18.00 egzaminy na wszystkie stopnie,
czwartek 16.06 w Pruszkowie od godz. 18.30 egzaminy do 4kyu włącznie.


Pokazy z okazji Dnia Dziecka w Wilanowie

W niedzielę, 5 czerwca przy Pałacu w Wilanowie Fundacja Akademia Wilanowska zorganizowała całodniowy festyn z wieloma atrakcjami w rodzaju: pokazy, konkursy, występy zespołów tanecznych. Pogoda dopisała, a wśród atrakcji nie zabrakło występu Warszawskiego Centrum Karate pod wodzą shihana Piotrkowicza. Daliśmy pokaz karate i kobudo na estradzie przed Pomarańczarnią, a pózniej krótki trening na trawie w Parku Wilanowskim.

img1.jpg
img1.jpg
img2.jpg
img2.jpg
img3.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img6.jpg
img7.jpg
img7.jpg
img8.jpg
img8.jpg
img9.jpg
img9.jpg
img10.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img15.jpgPUCHAR KARATE W RASZYNIE

W sobotę, 21 maja w Raszynie rozegrano młodzieżowy turniej karate z udziałem przeszło stu niepełnoletnich karateków o puchar wójta Gminy Raszyn. Organizatorami byli bracia Chałupka. W turnieju tym wystartowało tylko czterech zawodników z Warszawskiego Centrum Karate, ale za to jakich! Wszyscy zdobyli medale, walcząc głównie ze sobą nawzajem o pierwsze miejsca: po dwa złote - Karol Wójcik (10 lat, pas niebieski, trenuje na Saskiej-Kępie) i Sambor Slifirski (brązowy pas, 13 lat, trenuje na Ursynowie), dwa srebrne Yutaro Oda (niebieski pas, 9 lat, trenuje na Ursynowie) i jeden złoty Bartosz Rant (niebieski pas, 12 lat, trenuje w Pruszkowie). Czterech karateków zdobyło pięć medali złotych i dwa srebrne!


Na płytach DVD sprzedawanych w Polsce w menu jest oddzielny film o Szkole Samurajów. Warto obejrzeć!

DOJO URSYNÓW - w maju i w czerwcu treningi odbywają się w poniedziałki i środy w godz.:
grupa początkująca 18.00, grupa średnia 19.00, grupa zaawansowana 20.00.
DOJO SASKA-KĘPA - w czerwcu treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godz.:
grupa początkująca 18.00, grupa średnia 19.00, grupa zaawansowana w czwartki o 20.00.W poniedziałek, 24 stycznia w porannym (6.00-9.00) cyklu "Kawa czy herbata?" TVP I program wystąpiła "samurajska rodzina" shihana Piotrkowicza. Był to dzień japoński, zawierający pokazy walk różnymi broniami w wykonaniu Shihana i jego synów, wywiad z autorem książki "Bezsenność w Tokio", japońską kuchnię i pokaz japońskiej mody. Poniżej zdjęcia z programu - filmy z tej audycji na stronie Szkoły Samurajów: www.battodo.pl

tvp1.jpg
tvp1.jpg
tvp2.jpg
tvp2.jpg
tvp3.jpg
tvp3.jpg
tvp4.jpg
tvp4.jpg
tvp5.jpg
tvp5.jpg


W sobotę i niedzielę 15-16 stycznia przed seansami filmu "Zatoichi" pokazy ken-jutsu kobudo (użycia japońskich broni tradycyjnych) w wykonaniu mistrza Piotrkowicza z synami w Multikinie na Ursynowie (ul. K.E.N. 60 przy stacji metro "Imielin") o godz. 17.30 oraz o 20.00. Zapraszamy!

8 stycznia (sobota godz. 19.00) w Kinotece (PKiN) odbędzie sie pokaz shihana Piotrkowicza w ramach promocji filmu "Zatoichi". Nt podłoża historycznego japońskiego mistrza szermierki ukazał się ciekawy artykuł w miesięczniku "Wiedza i Życie" - numer styczniowy.
W najnowszym amerykańskim magazynie "Inside Kung-fu" można znalezć artykuł o drodze karate gwiazdora Hollywood, Jamesa Caana, ucznia mistrza Kuboty i przyjaciela na drodze budo shihana Tomasza Piotrkowicza. Magazyn dostępny w sieci Empik.
Shihan Piotrkowicz poleca również beletrystyczną relację o współczesnej Japonii napisaną przez Marcina Bruczkowskiego pt. "Bezsenność w Tokio" (Rosner & Wspólnicy) oraz specjalistyczną książkę Serge'a Mol pt. "Broń dawnej Japonii" (Diamond Books).


Na ekrany wchodzi samurajski film "Zatoichi", w którego promocji bierze udział również shihan Piotrkowicz. W sobotę, 18 grudnia w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) o 18.20 i 20.40 odbyły się przedpremierowe pokazy filmu poprzedzone pokazami samurajskiej szermierki Shihana z synami.
Z mistrzem Kubota TVP Program 2 nagrał wywiad i krótki pokaz z udziałem shihanów: Kuratomi i Piotrkowicza.
Zdjęcia z seminariów karate już wkrótce na tej stronie. Zdjęcia z seminarium kobudo znajdują się w dziale kobudo.
Zdjęcia z seminariów ken-jutsu zamieszczone są na stronie Szkoły Samurajów www.battodo.pl - zakładka Tai Kai w dziale Nowości.

Na pytanie pani redaktor o powód wizyty mistrza w Polsce soke Kubota odpowiedział żartobliwie, że nigdy nie widział śniegu w listopadzie (mieszka w Kalifornii) i dziękuje nam za piękny śnieg. A pózniej dodał:
"Przyjechałem by spotkać się z młodzieżą i poprowadzić seminaria. Ale będę uczył nie tylko techniki japońskiej sztuki walki, ale przede wszystkim respektu jednego człowieka wobec drugiego. Za dużo jest w świecie agresji, za mało przyjazni i okazywania sobie szacunku. I o tym chcę mówić. To jest główny powód mojego przyjazdu do Polski."
tvt1.jpg
tv1.jpg
tv2.jpg
tv2.jpg
tv3.jpg
tv3.jpg
tv4.jpg
tv4.jpgSEMINARIUM WARSZAWA 19-21 LISTOPADA 2004

soke Takayuki Kubota 10 danasystują:
shihan Tomasz Piotrkowicz 6 dan
shihan Ted Bratakos 6 dan
shihan Rod Kuratomi 5 dan

Piątek, 19 listopada
temat: Bronie japońskie

Sobota, 20 listopada
temat: Kumite karate z elementami kubo-jitsu

Niedziela, 21 listopada
temat: Formy Gosoku-ryu i szkolenie sędziowskieW pazdzierniku telewizja TVN nagrała program o Szkole Samurajów, w którym wystąpili: sensei Tomasz Piotrkowicz z synem Jakubem oraz Katarzyna i Cezary Figurscy. Emitowany był on kilkukrotnie w TVN Style.Wkrótce materiał filmowy z tego programu.
Również w pazdzierniku z okazji 30-lecia aktywności Grzegorza Krauze w sztukach walki na uroczystej gali mistrz Tomasz Piotrkowicz z synami oraz Kordianem Zadrożnym dali pokaz walki karate, kobudo i ken-jutsu. Wkrótce zdjęcia.


W sobotę 2 pazdziernika na hali na Ursynowie (Koncertowa 4) seminarium z mistrzem kumite (walk) shihanem Valem Mijailovicem w godz. 10.00 -12.00. Od zielonych pasów, napięstniki obowiązkowe.Od 1 pazdziernika ruszają treningi początkujących. Zapisy tuż przed zajęciami. Nowa sekcja na Woli. Dla rodzin specjalne zniżki!


W sobotę, 25 września w Parku Sowińskiego na Woli Kordian Zadrożny i Michał Piotrkowicz dali pokaz karate, a Tomasz Piotrkowicz z Jakubem Piotrkowiczem pokaz batto-do.


We wrześniu Warszawskie Centrum Karate gości wielokrotnego mistrza świata w kumite, specjalistę od podcięć, jednego z najlepszych karateków amerykańskich - VALA MIJAILOVICA 6 dan Gosoku-ryu. 130 kg wagi i szybkość pantery - tak najkrócej można określić shihana Mijailovica. Na przełomie września i pazdziernika odbędzie się seminarium z mistrzem.

Dotychczasowi członkowie Klubu zaczynają treningi od 15 września na dotychczasowych obiektach. Wyjątek stanowi grupa na Bielanach, która ze względu na przedłużający się remont sali rozpocznie treningi od pazdziernika (we wrześniu zapraszamy na inne obiekty).29 czerwca zakończył się kolejny rok treningów w Warszawskim Centrum Karate. W sobotę członkowie Klubu spotkali się na grillu urządzonym w ogrodzie siedziby PSK na Saskiej-Kępie. Po kilku godzinach najbardziej wytrwali zakończyli imprezę wyśmienitymi lodami w jednej z kawiarni przy ul. Francuskiej. 24 lipca zaczyna się I turnus Letniej Akademii Karate. Nareszcie wakacje! Regularne treningi wznawiamy w połowie września. Sayonara.


Na stronie klubowej nowe demo z Letniej Akademii Karate.

Na początku czerwca shihan Piotrkowicz wraz z mistrzami Polski Gosoku-ryu, braćmi Chałupka udali się na Ukrainę, gdzie w miejscowości Sumy rozegrano w dn. 5-6.06.2004 II Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy Gosoku-ryu. Odbył się też cykl treningów z mistrzem Kubota, któremu asystowali obok shihana Piotrkowicza także shihanowie z USA: Rod Kuratomi i Ted Bratakos. W seminarium i zawodach uczestniczyli też karateccy z Białorusi i Armenii. Bracia Chałupka wywalczli złoty medal w konkurencji samoobrony (enbu), a Krzysztof Chałupka zdobył srebro w kata Gosoku-ryu, brązowy medal w kumite seniorów (waga średnia) oraz IV miejsce w kata Shotokan. Na zdjęciach fragmenty artykułów w ukraińskiej prasie; na zdjęciu poniżej stoją od lewej: shihan Piotrkowicz, członek parlamentu ukraińskiego, soke Kubota i prezes koncernu "Ukrrosmetal", sponsora wizyty mistrza Kuboty na Ukrainie.
30 maja na Polach Mokotowskich odbyła się duża impreza plenerowa z pokazami sztuk walki. Warszawskie Centrum Karate dało pokaz karate i kobudo (trening bo, pokaz senseja Michała Piotrkowicza tonfami i pokaz shihana Tomasza Piotrkowicza kamami) w wykonaniu zarówno początkujących jak i zaawansowanych karateków.

zdj10001.jpg
zdj10001.jpg
zdj10003.jpg
zdj10003.jpg
zdj10007.jpg
zdj10007.jpg
zdj10010.jpg
zdj10010.jpg
zdj10008.jpg
zdj10008.jpg
zdj10013.jpg
zdj10013.jpg
zdj10019.jpg
zdj10019.jpg
zdj10049.jpg
zdj10049.jpg
zdj10024.jpg
zdj10024.jpg
zdj10025.jpg
zdj10025.jpg
zdj10026.jpg
zdj10026.jpg
zdj10029.jpg
zdj10029.jpg

W maju odbył się ślub Katarzyny Szwarc i Czarka Figurskiego. Ci sympatyczni młodzi ludzie poznali się na treningach w Warszawskim Centrum Karate. Obecnie ćwiczą z shihanem Piotrkowiczem karate, kobudo i batto-do. Jest to kolejna para, która poznała się w naszym Klubie. Oj, chyba nie ostatnia! Przed dwudziestu paru laty na obozie AZS w Giżycku w podobny sposób shihan Piotrkowicz poznał swoją małżonkę. Historia kołem się toczy...NOWE CZARNE PASY W GOSOKU-RYU

4 maja br. na Saskiej - Kępie odbył się egzamin na czarne pasy. Ten egzamin na stopnie mistrzowskie odbywa się tradycyjnie w Gosoku-ryu Polska raz do roku. W tym roku pas mistrzowski shodan 1 dan uzyskali: Waldemar Zubek, Janusz Kosik, Wacław Grochowalski, Tomasz Szewerniak, Piotr Karwowski oraz Julia Walas. Wszystkim serdecznie gratulujemy!Ze względu na Europejski Szczyt Gospodarczy w Warszawie zmuszeni byliśmy przenieść datę Mistrzostw Gosoku-ryu na 8-9 maja br.


W "Gazecie Wyborczej" z dnia 9 kwietnia 2004 ukazał się obszerny reportaż o Szkole Samurajów prowadzonej przez Shihana w cyklu "Godność" pt. "Samuraje i psy". Shihan Piotrkowicz uczestniczył z rodziną w Batto-do Tai Kai Nakamura-ryu w Londynie. Podczas rozegranych tam zawodów jego syn, Michał zdobył czwarte miejsce w tameshigiri (przecinaniach mat) mimo iż był, obok swojego brata, najmłodszym uczestnikiem Tai Kai. Szczegóły na stronie Szkoły Samurajów www.battodo.pl


Ruszyły zapisy na Letnią Akademię Karate 2004 - dwa turnusy dziesięciodniowe dla członków Polskiego Stowarzyszenia Karate i ich rodzin w pięknym ośrodku z dwoma basenami i jeziorkiem u stóp polskich Beskidów. Szczegóły na treningach i w nowym numerze "Wiadomości klubowych".


Seminarium BO-JUTSU i KARATE w Pruszkowie - shihan Piotrkowicz prowadzi trening długim kijem w sobotę 20. marca o godz. 14.00 oraz trening karate o godz. 15.00 (o 16.00 zostają zaawansowani od zielonego pasa w górę). Wstęp dla członków Centrum za darmo. Gimnazjum nr. 3 w Pruszkowie, Al.Wojska Polskiego róg Kubusia Puchatka.

Seminarium TAIHO-JUTSU (metod obezwładnień) - specjalny trening pod kierunkiem jednego z prekursorów karate w Polsce - shihana Tomasza Piotrkowicza 6 dan Gosoku-ryu.
Sobota, 28 lutego 2004 r. na hali przy Gimnazjum Nr 2 ul. Koncertowa 4 w Warszawie godz. 9.00 (duża szkoła z basenem przy stacji metro "Ursynów").

taiho01.jpg
taiho01.jpg
taiho02.jpg
taiho02.jpg
taiho03.jpg
taiho03.jpg
taiho04.jpg
taiho04.jpg
taiho05.jpg
taiho05.jpg
taiho06.jpg
taiho06.jpg
taiho07.jpg
taiho07.jpg
taiho08.jpg
taiho08.jpg
taiho09.jpg
taiho09.jpg
taiho10.jpg
taiho10.jpg
taiho11.jpg
taiho11.jpg
taiho12.jpg
taiho12.jpg
taiho13.jpg
taiho131.jpg
taiho14.jpg
taiho14.jpg
taiho15.jpg
taiho15.jpg
taiho16.jpg
taiho16.jpg


Obcokrajowcy w naszym Klubie

Jak co roku mamy zaszczyt gościć w naszym Centrum osoby z innych krajów, innej rasy, narodowości, wyznawców różnych religii. Łączy nas wszystkich wspólne hobby - japońskie sztuki walki. W tym roku ćwiczą u nas m.in.: Yutaro Oda z Japonii, Monika Tobolova ze Słowacji, Mark Gamble z Anglii, Nicole Kobel z Niemiec, Hajime Okamoto-Łęcki, Emiko Okamoto-Łęcki, Temina Sulumuna i Neves Sulumuna, mieszkający w Warszawie. Najwyższy stopniem obcokrajowiec, którego uczył mistrz Piotrkowicz był Japończykiem i miał stopień mistrzowski 5 dan! Najdłużej w Klubie ćwiczył sensei Heinz Domke z Niemiec (prawie 7 lat).

Zdjęcia z sylwestrowego obozu w Wiśle znajdują się na stronie www.battodo.pl w dziale Nowości pod przyciskiem Gasshuku (u góry ekranu)
Noworoczny staż bokken i jo w górach 27 grudnia - 3 stycznia 2004.
Szczegóły na treningach u instruktora.
* SYLWESTER W STYLU SAMURAJSKIM! *ZDJĘCIA Z OBOZU KOBUDO KEN-JUTSU na stronie battodo w dziale nowości
 

Prawa do tekstów, rysunków i zdjęć zastrzeżone. All rights reserved. ©Tomasz Piotrkowicz
Kodowanie polskiej wersji ISO-8859-2. Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 800x600 lub wyższej.